Zogj të tiganisur me domate

pulaZogjtë pastrohen nga puplat, përcëllohen, u hiqen të brendshmet, lahen dhe priten në katër pjesë.

Çdo copë lyhct me miell dhe skuqet nga të dyja anët në tigan mc gjalpë; hidhcn dornate të qëruara dhe të prera në kubikë të vegjël, kaurdisen pak, shuhen me verë, hidhet kripë, piper i zi dhe pak ujë.  Lihen në zjarr, mbulohen me kapak për 10-15 minuta dhe vendosen në pjatë; mbi to hidhet lëngu i ‹ret dhe anës u vendosct garniturë me patate të ziera, të kaluara në tigan me gjalpë.

Shtohet majdanoz i grire hollë.
Për 4-5 persona duben:

– 1 kg mish zogu;

– 1 lugë gjelle me miell;

– 2-3 kokrra domate;

– 1 filxhan kafeje me verë;

– 50 g gjalpë;

– kripë, piper i zi, majdanoz i grirë hollë;

– patate, sipas deshirës.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..