Zerde me ftua

Perbersit:

-1 filxhan caji oriz
-2 luge niseshte
-7-8 filxhane caji uje
-1 filxhan sheqer
-lekura limoni te grira ne rende
-nje ftua i grire ne rende
-arra
-rrush i thate
-2 luge caji kanelle

Se pari vihet orizi per tu zier.Ne nje tas me uje perzini niseshtene mire.Pasi orizi te kete zier , shtojani dhe niseshtene dhe 2 luget e kanelles,sheqerin,lekurat e limonit ,ftoin e grire si dhe rrushin e thate dhe vazhdoni ti perzini.
Vazhdoni keshtu deri sa masa te trashet.
Ne fund servireni duke i shtuar arrat.

Ju befte mire!/yummania./

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..