Zabaglione

ZabaglionePërbërësit:

5 të verdha veze

100g sheqer (pluhur)

150ml likër i ëmbël

biskota amareta për t’u shoqëruar

Përgatitja: Vendosim të verdhat e vezës në një enë. Shtojmë sheqerin dhe e rrahim derisa përbërja të trashet. Vendoim enën ku ndodhet përbërja mbi një tigan në të cilin po vlon pak ujë. Shtojme likerin dhe vazhdojmë t’a përzjejmë derisa përbërja të ngrohet. Ky proces mund të zgjasë deri në 10 minuta. Hedhim përbërjen në 4 gota verë. Shërbejeni zabaglionen të ngrohtë dhe nëse dëshironi me biskota amareta.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..