Xhem qershie

Xhem qershiePërbërësit:

-500g qershi pa bërthamë,

-100g sheqer,

-1 lugë çaji lëng limoni,

-100ml ujë.

Përgatitja:

Ziejmë qershitë për dhjetë minuta në 100ml ujë. Shtojmë sheqerin dhe lëngun e limonit. I ziejmë edhe dhjetë minuta, i heqim nga zjarri dhe i lëmë të ftohen para se t’i fusim në një vazo qelq.

Article Categories:
Reçelëra

Don't Miss! random posts ..