Vegjetariane me peshk ton

Përbërësit

-300gr miell
-100gr ton
-5kokrra veze
-2karrota
-salce me domate dhe perime
-300gr djath pice
-ullinj
-200gr qumesht

Pregaditja

marrim miellin dhe qumeshtin e bejme brum.pasi ta leme pre 15 minuta e hapim ne forme pice.hedhim salcen me pas djthin e pices. rrahim vezet dhe ia hedhim ,me pas hedhim karrotat e grira siper karrotes hedhim peshkun ton dhe ullinjte.pasi te kemi ngrohur furren ne 250 grde fusim picen per 15-20 minuta.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..