Tuna në koren susam dhe karrota pure

Tuna në koren susam dhe karrota purePërbërësit:
-Dy file ton (rreth 400 gr)
-200 gr susam
-2 lugë salcë soje
-1 lugë çaji sheqer kafe
-pure karrota:
-karrota 400g
-Gjalpë 100g
-kripë
-pluhur xhenxhefil
-uthull balsamike:
-50 ml uthull balsamic
-1 lugë gjelle mjalte

Metoda:
Pritini mishin në shirita drejtkëndëshe.
Perziejm mishin me salce soje dhe me sheqer.
Hedhim susam në mënyrë që të mbulojm gjithë sipërfaqen.
Ngrohim tiganin më një 2-3 lugë vaj dhe le tonin 1 minutë në çdo anë.
Karrota dhe gjalpinë hedhim ne një tenxhere dhei leme qe te vlojne.
Pasi qe te jene bere ato me ane te mikserit per bluarje i shtypin me pak salce dhe me xhelatine deri sa ato te jene bluar terisishte.
Ne funde tek mishi shtojm mjaltin dhe e leme qe te zihen edhe per 1 minuta dhe pastaj eshte gati.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..