Troftë e tymosur

Përbërësit:

▪ ¾ filxhan gjizë
▪ ¼ filxhan krem kosi me yndyrë të ulët
▪ 2 kg troftë të tymosur, e prerë imët
▪ 2 luge kopër e freskët
▪ 2 qepë të gjelbra
▪ 1 luge gjelle rrikë
▪ 1 luge çaji lëng limoni
▪ piper i zi
▪ feta buke

Udhëzime:

Vendosni të gjithë përbërësit përveç fetave të bukës një blender dhe krijoni pure.

Masën e fituar vendoseni në një enë të plastikes dhe ftoheni për disa orë para se të shërbehet me feta buke.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..