Trëndafil nga molla

Trëndafil nga mollaPërbërësit:

-4 Mollë, pa bërthama dhe të përgjysmuara (mos i hiqni lëvozhgën)

-Lëng nga 1/2 limon

-3 lugë të xhem të një fruti (Këtu është përdorur xhemi i kajsisë, por ju mund të përdorni frutat tuaja të preferuara)

-2 lugë ujë – (ose më shumë që të thithin mollët)

-1 petë

– Kanellë, për ti dhënë shije

Masën e futni në furrë në temperaturë 180 gradë për 10 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..