Tost me salcat e preferuara

Tost me salcat e preferuaraPërbërësit :

-2 feta bukë,

-1 vezë,

-2 feta proshutë,

-sallatra të ndryshme,

-1 fetë djathë pice,

-sallam pikant,

-salcat që pëlqeni.

Përgatitja:

Pasi të keni pastruar e prerë sallatat, lërini gati për fazën e mbushjes së tostit. Vijoni me skuqjen e vezës në një tigan me pak vaj ulliri dhe gjalpë. Në po të njëjtin tigan piqni dy fetat e bukës nga të dyja anët. Përgatisni tostin duke lyer së pari fetat e bukës me salcat e preferuara, vendosni djathin në mënyrë që të shkrijë nga nxehtësia e bukës dhe me radhë gjithë përbërësit e tjerë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..