Tost dietik integral me gjethe selinoje

Tost dietik integral me gjethe selinojePërbërësit:

– 2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
– 2 feta buke integrale
– 1 filxhan selino e prerë hollë
– 1 lugë çaji me lëng limoni
– 1 lugë gjelle vaj ulliri
– kripë dhe piper sipas dëshirës

Mënyra e përgatitjes:

Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.

Përgatisni salcën duke përzierë vajin e ullirit, lëngun e limonit, kripën dhe piperin dhe lyeni fletët e selinos me këtë sous.

Vendosni selinon sipër fetave të bukës dhe mbylleni tostin dhe shujta juaj e shëndetshme e me shumë vlera ushqyese është gati!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..