Tost dietik integral me gjethe selinoje

Tost dietik integral me gjethe selinojePërbërësit:

▪ 2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
▪ 2 feta buke integrale
▪ 1 filxhan selino e prerë hollë
▪ 1 lugë çaji me lëng limoni
▪ 1 lugë gjelle vaj ulliri
▪ kripë dhe piper sipas dëshirës

Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.

Përgatisni salcën duke përzierë vajin e ullirit, lëngun e limonit, kripën dhe piperin dhe lyeni fletët e selinos me këtë sous. Vendosni selinon sipër fetave të bukës dhe mbylleni tostin dhe shujta juaj e shëndetshme e me shumë vlera ushqyese është gati!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..