Tortelini milaneze

Përbërësit

-500 g tortelinë me djathë,

-100 ml vaj,

-100 g hudhër,

– 500 g domate të freskëta,

-100 g pire me domate,

-10 g piper të bluar, kripë sipas nevojës, majdanoz.

Përgatitja

Në vajin e nxehtë shtoni hudhrën e copëtuar, duke i përzier ngadalë. Më pas shtoni domatet e freskëta, për të shtuar edhe piret nga domatja më pas.

Salcës i shtoni piper. Në ndërkohë tortelinën e zieni sipas udhëzimeve, dhe para se t’i shërbeni zbukurojini me mentë

Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..