Torte ( ShenValentin)

tortaJu duhen:
5 veze
10 luge supe me sheqer
8 luge supe me miell
4 luge me kakao
4 luge vaj
1 vanillje
1 peciv
Krem pana dhe krem karramel

Pergatitja:
Se pari marrim te bardhat e vezeve dhe i perzijme me mikser deri sa te shkumojne… pastaj i hedhim sheqerin… i perziejme prape deri sa shkrihet sheqeri… i hedlim te kuqte e vezeve… dhe gradualisht te tjerat me rradhe…

E hedhim brumin ne kallap zemere pastaj e pjekim ne 250 grade.

Pas pjekjes dhe kur te ftohet e lyejme tere pandispanjen me krem karramel dhe e zbukurojme me krem pana.

Krem karramelin mund ta zevndesoni edhe me fill cokollate. Ju beft mire

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..