Tortë role me banane

Tortë role me bananePërbërësit:

-1 margarinë

-1kg. keksa të bluar

-1 lugë kakao

-1 filxhan sheqer

-1 gotë qumësht

-1 vezë

-1kg. banane

Përgatitja:

Së pari vendosni një tenxhere në zjarr, e shkrieni margarinën, pasi të shkrihet hedhni keksat e bluara duke i përzier me lugë mirë, pastaj shtoni një lugë kakao që të merr ngjyrë. Ndërkohë i hedhni filxhanin me sheqer, gotën me qumësht dhe vezën.

Përzieni mirë, merreni një folie hapeni në tavolinë dhe përhapeni përzirjen, në mes vendosni 2 banane mbi, dhe fillin e fituar rrotullojeni në formë roleje. Lëreni në frigorifer të rrijë disa orë dhe është e gatshme për servim. Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..