Tortë me yogurt

3dcd4b50-46ea-4358-956e-66287a3fd110---0-Receta për tortë me yogurt

Përbërësit:

3 vezë

Nje gotë e gjysmë sheqer

1 yogurt

3 gota miell

Një bustinë maja

Një bustin vanilie

¾ gote vaj

Përgatitja:

Rrihni vezët me sheqerin, pastaj shtoni kosin dhe pastaj miellin, duke e situr mundësisht, më pas vaniljen, majanë dhe vajin. Hidheni në tavën e lyer me gjalpë dhe piqeni në furrë të nxehur paraprakisht 180 gradë celsius për 30-40 minuta. Spërkateni me sheqer pluhur në fund, ose zbukurojeni sipas fantazisë suaj.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..