Torte me tri shtresa


Torte me tri shtresaPerberesit :

-1l qumesht
-3 pudinga vanile
-15 luge sheqer
-250 gr margarine
-300 gr keksa
-300 gr arra
-300 gr kokos
Pergaditja : Nxejm qumeshtin dhe ne te e ziejm pudingun si qdo puding tjeter.
E lejm te ftohet dhe i shtojm margarinen e rrahur me mikser. Kete mase e ndajm ne tri pjes te barabarta ne ene veq e veq.
Njeres pjes i shtojm keksat te dytes arrat dhe te tretes kokosin.
Marrim nje tepsi dhe ne fillim e qesim masen me keksa pastaj masen me arra dhe ne fund masen me kokos.
Dekorimi : qokollad , arra dhe pak kokos .

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..