Torte me puding

torte me pudingPërbërësit:
7 pundinga të vanillës,
7 lugë sheqer,
1 litër qumësht,
1,5 margarinë,
300 gram arra të bluara,
300 gram kokos
300 gram keksa të bluar.

Përgatitja. Hidhni  të valojë 1 litër qumësht, pastaj i hidhni 7 pudingat, me 7 lugë sheqer (të cilat i përzieni). E lini derisa të trashet. Kur të ftohet pak i’a hidhni 1,5 margarinë. Këtë masë e ndani në 3 pjesë të barabarta. Pjesës së parë i’a qet keksat e bluar dhe e shrtin në tepsi, pjesës së dytë i’a hidhni kokosin dhe e shtrin mbi pjesën e parë dhe pjesës së tretë, pastaj shtroni një shtresë me arrat e bluara. Në fund e lyen me shllag.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · Pudingë

Don't Miss! random posts ..