Torte me molle dhe recel

Perbersit:
1 paket me pete sfoliate
-6 molle pa lëkure e pa fara
-4 luge çaji margarine e shkrire
-6 luge çaji sheqer
-1 luge e vogël me kanelle
-1 dru kanelle
-1/4 f. çaji me reçel ose marmelate
-sheqer pluhur

–Ziejmë mollët për 10′ derisa te zbuten, bashke me një dru kanelle.
Lyejmë lehte me margarine petët sfoliata dhe i shtrojmë ne një tave. Zhysim simetrikisht mollët te peta dhe i pluhurosim me kanelle e sheqer pluhur dhe 2 luge çaji me marmelate(reçel) secilën molle.
Pjekim ne 150 grade derisa peta te marre ngjyre te bukur(ne te kuqe) dhe mollët te zbuten, rreth 20′.
Kur e servirim e pudrosim me sheqer pluhur.

Article Categories:
KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..