Torte me molla

Përbërsit:

-1 kg molla,

– 6 veze,

-6 lugë sheqer,

-6 lugë miell,

– 2 shllaga.

Përgatitja: Mollët rendohen dhe qiten në tepsi të lyer me sheqer pluhur. Piqen vetëm pak. Në ndërkohë tunden vezët dhe sheqeri dhe pastaj i qitet mielli. Ky material qitet mbi mollët dhe piqet. Pastaj  kthehet përmbys tepsia dhe pasi të ftohet mirë i shtohen shllagat.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..