Tortë me molla

torte me molle3 kg. molla i ndani përgjysmë, në mes hidhni 1 lugë sheqer dhe futni në sobë të pjeken.

Brumi:
10 vezë
10 lugë sheqer
10 lugë miell
1 ‘pecivë’

Kremi:
1 litër qumësht
15 lugë miell
15 lugë sheqer
gjysmë margarine

Pasi të pjekën mollët, i’a kthen brumin siper dhe e futni të pjeket. Pasi të pjeket e hidhni në një tepsi tjetër, e rrotullon dhe siper hidhni kremin.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..