Torte me krem e fruta te fresketa

torte300g miell, 140g gjalpe, 100g sheqer, 2 te verdha veze dhe lekure limoni te grire ne rende

Mbasi te keni zene brumin merni nje tepsi dhe lyeni me gjalpe, hapeni brumin ne te gjithe tepsine edhe anet ne menyre te barabarte, futeni te piqet ne temperaturen 180° per 35min, mbasi te jete pjekur nxirreni nga tepsia pa e prishur formen dhe lereni te ftohet, mbasi te jete ftohur pergatisni nje bustine kremi pasticerie dhe mbusheni brenda siper mund ti veni fruta sipas deshires o gustos tuaj.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..