Torte me kakao

Torte me kakaoPerbersit:
-5 veze
-1 gote te madhe vaj
-1 gote te madhe qumesht
-18 luge sheqer
-12 luge miell
-1 peciv
-1 kakao

Per te formuar qullin i bejm bashk Vezet,vajin,qumeshtin,sheqerin,miellin,pecivin,dhe ne fund kakaon.Pastaj me perberjen e fituar nje gote te madhe e mbush me ate qull dhe e leme per ne fund.Kurse pjesen tjeter e derdh ne nje tave dhe e fut per pjekje.Pas pjekjes e nxjerr nga furra dhe me perberjen e ndare ne gote e lyen peten permbi dhe e preni me thike… ju beft mire ..

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..