Torte me hoplla

Torte me hopllaPërbërsit:
4 veze
5 lugë sheqer
1 Hoplla
1 pako keksa (Petit Beure)
Qumësht
Neskafe

Përgatitja:
4 ve dhe 5 lugë sheqer i përzien me mikser deri sa të trashen pastaj i’a hidhni 1 lirër Hoplla mazë i përzien mirë me mikser derisa të trashen. Në një enë e len të vlojë qumështin së bashku me neskafe. Pastaj keksat i ul vetëm pak në këtë masë dhe i largon menjëherë.
Në një tepsi i rendit keksat pastaj hopllën, kështu një rend keksa një rend hoplla…përmbi e dekoron.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..