Tortë me figurë lepuri

Përbërësit:

500 gr margarinë,

600 gr sheqer pluhur,

16 vezë,

600 gr çokollatë për zierje,

300 gr keksë,

600 gr shllig,

600 ml ujë mineral.

Përgatitja:

Përziejeni 1 margarinë me 300 gr sheqer pluhur, shtoni 8 të kuq të vezës, 150 gr keksë dhe 300 gr çokollatë të shkrirë. Të gjitha bashkojini. Masën ndajeni në 3 pjesë dhe piqeni në 200 gradë për 10 minuta.

Mbushja: shllagin përziejeni me 600 ml ujë mineral.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..