Torte me fanta

Torte me fantaPërbërsit:

-4 vezë

-miell i hedhim deri të trashet brumi

-1 pecivë

-4 lugë sheqer (ose i qitni sa dëshironi, varësisht prej preferencës tuaj)

-½ e fantës

-1 krem për ëmbëlsira

Përgaditja

Vezët i rrahim me miell dhe pastaj i qesim pecivën, sheqerin dhe i tundim me mikser. Pasi ta pjekim brumin ia hedim një të dytën e fantës (ose deri sa të ju duket ju se është e mjaftushme e ulur peta e tortës), pastaj e tundim kremin e tortës dhe e lujm përmbi, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Kjo torte nuk ka nevojë për shumë përbërs dhe është shumë e shishme dhe e lehtë për tu bërë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..