Torte me elb dhe kumbulla

Perbersiti
• Brume per pete: 1 doze MBUSHJA: • elb, 1 0 0 g
• sheqer i bardhe, 50 g
• 1 dore kripe
• qumesht, 250 ml
• një cope vanilje
• sheqer kallami, 150 g
• 4 të verdha veze
• kumbulla, 500 g
• lengu i 1/2 limoni

Pergatitni brumin për pete ne menyren e zakonshme dhe vereni të pushoje ne frigorifer.Nderkohe zieni elbin ne uje me kripe duke e lene për afro 40 minuta. Kullojeni dhe vazhdojeni gatimin me qumesht, me vanilje (të cilen do ta hiqni ne fund të gatimit), derisa elbi ta kete thithur plotesisht. Hiqeni elbin nga zjarri dhe shtojini sheqerin e bardhe dhe të verdhat e vezeve një e nga një, duke perzier kete mase, derisa të behet kompakte.Verini kumbullat, pa berthama e të prera ne thela, ne zjarr, lerini të mpiksen pak dhe shtojini sheqer kallami e lengun e limonit, duke i zier derisa të zbruhen mirë, pa u shperbere.Hapeni brumin ne formen e bërë me gjalpe dhe miell, hidhini persiper elbin duke e sheshuar me luge dhe mbulojeni të gjithin me kumbulla. Piqeni ne furren e nxehte për afro 45 minuta.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..