Torte me biskota

Përbërsit:

-1 l qumësht

-4 lugë sheqer

-1 margarin

-6 lugë griz

-1 kg biskota

-1 kg banane,

-1 kg kivi,

-100 g arra,

-100 g rrush të tharë,

-200 g zhele

1 l qumësht vlon me 4 lugë sheqer. Ndërsa në anën tjetër shkrihet 1 margarin dhe i qiten 6 lugë griz. Në një tepsi katrore qiten 1 kg biskota të grimcuar dhe aty qiten 1 kg banane, 1 kg kivi, 100 g arra, 100 g rrush të tharë, 200 g zhele. Këtij materiali i shtohet qumështi dhe përzihen të gjithë së bashku. Zbukurohet me 2 shllaga të bardhë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..