Tortë me biskota të bluara

biskotaPërbërësit

-150 gr sheqer
-100 ml ujë
-125 gr margarin
-100 gr çokollatë për zierje
-150 gr biskota të bluara
-150 gr lajthia të bluara
-100 gr çokollatë për zierje
-4 luge vaj
-300 ml qumësht
-6 luge sheqer
-1 qese puding me shije pavllake
-çokollatë ne rende per dekor

Hapat

1. Ne nje ene qesim ujin te vlon me sheqerin,pastaj shtojme margarine dhe cokollaten dhe perziejme derisa te shkrihen.

2.Pastaj shtojme biskotat e bluara,dhe lajthite e bluara.

3.Nga masa e perzier formojme nje shtrese ne kallep dhe menjehre I qesim cokollaten e shrkire me vajin.

4.Pastaj leme te ftohet ne frigorifer derisa te pergadisim kremin.

5.Vlojme qumeshtin me sheqerin dhe ne te shtojme pluhurin e pudinges te tretur me pak nga qumeshti I ftohet(kurse pjesen tjeter e vlojme).

6.Perziejme derisa te trashet pudinga dhe qesim mbi shtresen me biskota dhe rrafshojme mire.

7.Pasi te ftohet dekrojme me cokollate te grire ne rende dhe copeza lajthie

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..