Tortë me biskota oreo

Tortë me biskota oreoPërbërësit:

-1 qese krem vanilje,

-1 qese krem çokollate,

-1 qese krem karameleje,

-2 pako biskota oreo,

-1 çokollatë dhe qumësht për përgatitjen e kremit (masa tregohet në qese).

Përgatitja:

Marrim një tepsi dhe shtrojmë një shtresë me biskota, nga lart i hedhim kremin e përgatitur të vaniljes. Pastaj një shtresë tjetër prapë me biskota me pas kremin e çokollatës, shtrojmë shtresën e fundit me biskota dhe nga lartë hedhim kremin e karameles. I grijmë çokollatën nga lartë dhe pak biskota të thërrmuara.

E mbulojmë dhe e lëmë tërë natën në frigorifer.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..