Tortë me biskota Oreo

Tortë me biskota OreoPërbërësit:
-200ml krem (hopla),
-300gr krem djathi (cheesecream),
-40gr gjalpë,
-40gr sheqer pluhur,
-30 copë biskota Oreo,
-1 lugë e çajit aromë vanilje.

Përgatitja:
20 biskota bluhen, gjalpi shkrihet dhe pastaj hidhet mbi biskota të bluar. Përzihen mirë dhe shtrihen në një tepsi të rrumbullakët. Pastaj e vendosim në frigorifer për 45 minuta që të forcohet mirë. Kremi rrahet me mikser, shtohet krem djathi, sheqer pluhuri dhe biskotat oreo të mbetur, të thyer në copa të vogla pastaj dhe aromën e vaniljes.Mbas 45 minutave tortën e largojmë nga frigoriferi dhe ia shtojmë kremin që kemi përgatitur dhe vendoset përsëri në frigorifer për 3 orë. Pastaj mund ta zbukuroni si të dëshironi.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..