Torte me biskota

Përbërësit e tortës me biskota

3 çokollatë
2 krem qumeshti
1 Tako te gatshme
11 biskota Pettit
PËRMBI
karamel ose sos i çokollatës
qumësht
lajthi

Recetë për Torte me Biskota

  1. Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë çokollatën për tu shkrirë.

LEXO EDHE
E shëndetshme, e njelmët – gati për 15 minuta: Tortë çokollate e mrekullueshme pa qumësht dhe pa vezë! (video)

2) Pasi të shkrihet ia shtojmë biskotat e thyer dhe takon e gatshme, pastaj menyren e njejte te renditjes e perserisim.

3) Glazurën e përgatitur e vendosim në një enë ku tani e vendosim për ngrirje.

4) Pas ngrirjës përmbi ia derdhim sosin e çokollatës të cilin e përgatitim me pak qumësht.

5) Ndërsa për zbukurim ia përdorim lajthitë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..