Tortë me biskota

imagesPërbërësit:
800 gramë biskota ‘petit’,
250 gramë arra,
gjysmë litre qumësht,
gjysmë margarine,
2 lugë kakao,
2 shllaga.

Përgatitja:
Biskotat dhe arrat i grimcon. E shkrin margarinën dhe ia qet gjysmë litre qumësht e i len për të vluar. Pastaj me këto i ul biskotat dhe arrat, ia qet kakaon dhe sheqerin derisa të ëmbëlsohet. Pastaj e qet në tepsi dhe e gatuan që ta merr formën e tortës. E lyen përmbi me shllag dhe e zbukuron sipas dëshirës.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..