Tortë me banane dhe biskota

Tortë me banane dhe biskotaPërbërësit:
-250 gr sheqer pluhur;
-250 gr gjalpë;
-250 gr biskota të bluara;
-4 molla të tharta të grimcuara pa lëvore;
-5 banane;
-4 pako krem (shllag)

Përgatitja:
Përzieni gjalpin me sheqer pluhurin. Shtoni biskotat e bluara, mollat e grimcuara dhe tri banane të shtypura në formë pureje. Bëni një formë drejtkëndëshi për torten me gjysmën e masës.

Në mes vendosni 2 banane të tëra dhe mbi to edhe pjesën tjetër të masës së ëmbëlsirës. Pjesën e sipërme zbukurojeni me krem të bardhë (shllag)

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..