Tortë me arra

tortaPërbërësit

-12 të bardha të vesë
-20 luge sheqer
-2 luge uthull molle
-250 gr arra te grira
KREMI:
-12 te verdha te vezes
-1 l qumësht
-150 gr niseshte
-150 gr sheqer
-200 gr margarinë
-2 sheqer vanilje
-100 gr çokollatë për zierje

Hapat:

Ne nje tabaka qesim njeren pete me arrat e kthyera nga larte,pastaj kremin e verdhe,pastaj prap peten tjeter me arrat dhe ne fund kremin mme cokollate.

14. Ne fund fare dekorjme me krem pana,te tundur ne shkume te forte.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..