Tortë me arra

Tortë me arraPërbëresit:

-1/4 kg arra të bluara,

-200 gr sheqer pluhur,

-250 gr rrush i thatë (i ulur 20 minuta në rum ose ujë të nxehtë),

-4 vezë,

-2 lugë miell.

Për shërbet:

6 lugë supe sheqer,

3 lugë ujë,

1 sheqer vanileje.

Përgatitja:

Bëhet përzierja e arrave, sheqerit pluhur, rrushit dhe vezëve. Pastaj shtohet mielli dhe përzihet mirë me përbërësit. Masa e fituar derdhet në tepsi të lyer me yndyrë e të përmillur dhe tëhollohet në 2 centimetra trashësie.

Futet në furrë me temperaturë 180 gradë C që të piqet gjersa të marrë ngjyrë të verdhë. Ndërkohë zihet sherbeti. Sa të nxirret tepsia nga shporeti, përvëlohet ëmbëlsira me sherbet.

Pasi të ftohet, pritet në katrorë dhe shërbehet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..