Tortë e shëllirë me djathë

New_York_Cheese_CakePërbërësit:
3 vezë,
250 gramë kos,
125 ml vaj,
1,5 lugë (sheqeri) kripë,
1,5 lugë (sheqeri) sheqer,
1 aditiv (PECIVË),
400 gramë miell,
200 gramë djathë.

Përgatitja:
Së pari i rrahim vezët me lugë ose me mikser e pastaj krejt me rend përveç
djathit. Brumin e shtrijmë mbi tepsi të lyer me gjalpë ose margarinë. Mbi brumin
e hedhim djathin e grirë. Copat e djathit nuk duhet të jenë shumë të imëta.
E pjekim derisa të skuqet e tëra në temperaturë 180 gradë C.
Shërbehet menjëherë e ngrohtë me çaj. Është një recetë shumë e lehtë dhe
bëhet shpejt.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..