Tortë boronicë të shpejtë

torteRecetë për 12 copë.

Përbërësit:
-1 copë paketë pete të tortës (ose ju mund të bëni vetë)
– 250 g boronicë të ngrirë
– 1/2 lugë sheqer
– 5 ml krem të bardhë
– 1 gotë xhel rrush pa fara të kuqe
– 100g bajame

Përgaditja:
1.Le të shkrini boronicët dhe pastaj përzijeni me sheqer.
2. Me mixer duheni të rraheni kremin.
3. Shkriheni xhelin në një tigan rreth ngrohjes të ulët.
4. Shtroheni një bazë të petes në një pjatë dhe përhapeni xhelin.
5. Shto 1/3 të kremit në krye dhe përhape atë.
6. Shto bazën tjetër të petes.
7. Grriheni bajamen dhe përzijeni me pak krem dhe pastaj përhapeni atë në peten të tortës.
8. Shto bazën e fundit të petes.
9. Përhapeni pak krem në skajet dhe në krye. Shtoni boronicë dhe zbukuroni me kremin të mbetur.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..