Tortë me banane dhe arra

Tortë banane dhe me arraKoha për përgatitje;  (20 min)
Nevojiten:
250 gram margarinë
1 ve,
250 gram sheqer pluhur
300 gram biskota të bluara,
100 gram arra të grira,
4 banane.

Përbërjen hidheni në një enë ca të madhe (në radhën si janë përmendur) dhe ngjitheni me gishta. Kur të shtohen bananet (të cilat duhet të jenë të ndrydhura me pirun), masën bëjeni të njëtrajtshme. Zbukurojeni me krem.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..