Torta role

Përbërsit:

-4 kokrra veze ,

-100gr miell,

-150gr sheqer

-,gjysem luge vanilje pluhur,

-recel ose nutella(cokokrema).

Pergatitja:
I ndajme vezet te bardhen vec nga e verdha,te verdhen e rrahim me sheqerin dhe vaniljen,pastaj rrahim te bardhen e vezes deri sa te trashet dhe e bashkojm me pjesen tjeter ku aty hedhim dhe miellin.i perziejm te gjitha bashke i hedhim ne nje tave dhe e fusim ne furre per ta len jo me shume se 15-20 min.

E heqim nga furra si dhe nga tava,e lyejm me me recel ose nutela dhe me kujdes e rrotullojm ne forme roleje,mbeshtillet me per ta fiksuar dhe lehet te ftohet ne temperatur ambienti.mbasi ftohet e presim ne feta jo shum te trasha dhe sipas deshiresh mund ta sperkasim me sheqer pluhur.
Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..