Torta me keksa

Perbersit:

-1 kilogram keksa,

-1 liter qumshte,

– 100 gram kokos,

-100gram rrush te terur,

-250gr gjalpe,

-1 luge gjelle kakao.
Te gjitha keto vlohen dhe iu hidhet keksave te cilet me pare i kemi thermuar dhe vene ne nje ene te thelle . Pasi ja hedhim qumshtin e nxehte ia japim formen e deshiruar dhe fusim ne frigorifer per disa ore qe te forcohet pastaj e lyejme me qokollate te shkrire . ju befte mire

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..