Torta Kida

tortePerberesit:
250 gr miell arre kokosi.4 veze,250 gr qumesht panda.

Pergatitja:
I perziejme te gjitha perberesit dhe e vendosim ne nje tepsi per Plumcake.ka forme pisigjate 10cm me 25cm.marrim nje tepsi te madhe furre dhe e mbushim pergjysem me uje.siper vendosim tepsine e tortes dhe e pjekim ne furre 170°derisa ne siperface te mare ngjyre te kafte.e nxjerrim torten dhe e leme te ftohet pastaj ashtu sic eshte e fusim ne frigorifer per dy ore.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..