Tort cigane

Përbërësit

-3 vez
-18 lug mill
-18 sheqer
-1 filgjan vaj
-1 filgjan qumsht
-1 peciv
-3 lug kakao
-ara te bluara ose lajthi
-pudink te qokollates ose shllak te gatshem

Pregaditja:

Se pari vezet dhe peciven i rahim mir me mikser,pastaj hedhim miellin,sheqerin,vajin,qumshtim,kakaon dhe arat ose lajthit e bluara,te gjitha keto i perzijm.Marim nje tepsi e lijm me vaj dhe i qesim pak mill dhe e shperndajm ne te gjita anet qe te mos ngjitet brumi ne tepsi dhe vendosim brumin qe kemi pregadit me par dhe e pjekim ne fur.Pasi te pjekim mbi brumin vendosni pudink te qokollates qe e pregaditni vet ose shllak gjithashtu i pregaditur vet,mund ta zbukuroni me kokos ose qokolat te ngrir imet.Ju beft mir.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..