Toptha të vegjël me vezë dhe proshut

Toptha të vegjël me vezë dhe proshutPërbërësit:

-300 gr proshutë,

-2 qepë të reja,

-3 vezë të ziera,

-1 lugë erëza të thata,

-2 të bardha të vezës.

Përgatitja:

Vezët dhe proshutën preni në copa të vogla, hidhni në blender dhe bluani. Llokoçisni të bardhat e vezës, erëzat dhe qepët e reja. Me duar të lagur formoni toptha dhe renditni në letrën për pjekje dhe piqeni në furrë në 200 C për rreth 25 minuta. Shërbejeni me patate të ziera ose oriz.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..