Toptha me përshutë

Toptha me përshutëPërbërësit:

-miell gruri

-miell misri

-kripë, piper

-1 majë lugë kafe sodë

-pak qumësht

-1 vezë

-ujë të vakët

-proshutë

-djathë të llojit që dëshironi

Përgatitja: Përzjeni miellin me sodën, vezën, qumështin dhe e punoni. Nëse mielli nuk është lagur i gjithi, vijojmë me ujin. Vazhdojmë të punojmë deri sa të përftojmë një masë të ngjeshur mirë por jo shumë të fortë. E lëmë të pushojë për 30 minuta dhe e ndajmë në copa të vogla. Në secilën prej tyre, fusim proshutë në kubikë dhe djathë sipas dëshirës. E rregullojmë formën që të jetë e rrumbullakët dhe të mos dali mbushja. Skuqim në vaj të nxehtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..