Topëza me puding të luleshtrydhës

Përbërësit

1 qumësht
8 luge te gjelles bollgur
6 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles gjalpë
1 puding luleshtrydhe
PËR TA LYER
kokos

Hapat

Të gjithë përbërësit i derdhim në një tenxhere, e vemë në zjarr në temperaturë mesatare, e përziejmë derisa të trashët.

E largojmë nga zjarri dhe e lëmë të ftohet, kur të ftohet nga glazura e përgatitur bëjmë topëza të vogël.

I lyejme me kokos dhe i vëmë në frigorifer për ngrirje.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..