Thjerza

Përbërësit

-nje filxhan caji me thjerrza
-1 qepe e vogel
-nje thelpi hudher
-nje spec i kuq
-piper
-krip
-vaj ulliri 4-5 lug
-nje sup pule
-3 karrota
-majdanoz dhe uthull keto na duhen per ne fund

Peregaditje

Marrim thjerrzat e i fusim ne nje tenxhere dhe mbasi te marrin nje vale te mire ja derdhim ujtin e pare i shperlajme mire e mire dhe i mbushim perseri me uje dhe i vejme ne sobe per tu zier pastaj nga ana tjeter te kemi prere karrotat, qepen ,specin dhe hudhren kubik dhe ja shtojme thjerrezave i shtojme dhe kripen nje sup pule, vaj, piper dmth te gjitha duhen te zihen bashke.

Dhe para se thjerzat te jene gati shtojme dhe majdanozin e fresket e lejme dhe 10 min dhe gjella eshte gati. dhe ne fund i shtojme uthull sipas deshires ose i shtojme uthull ne pjaten tone ne menyre qe pjesa tjeter qe nuk konsumohet te mos kete uthull

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..