Tespishte

Nevojiten keto produkte:
1 margarine

1 gote qumsht
1 gote miell misri
gjys qese kokos
gjys qese susam
dhe miell gruri deri sa te trashet burimi ose
3 ose 4 gota

Pergatitja:
E shkrijme margarininen ne nje ene pastaj e heqim nga zjarri pasi te shkrihet ja hedhim qushmtin miellin kokosin susamin…dhe te gjitha bashke i perziejme deri sa te formohet brumi jo shum i fort…

Pastaj e pjekim ne nje temperatur prej 180 grad deri sa te skuqet… pastaj e leme te ftohet dhe ne fund sherbetin…

Sherbeti behet 3 gota sheqer dhe 4 uje !

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..