Tavë me spinaq

Casserole with spinachPërbërësit:

1 kg spinaq,

5-6 vezë,

1/2 litër kos,

200 g djathë kaçkavall,

kripë, piper

Përgatitja:

Lajmë spinaqin, e grijmë dhe i japim një valë me ujin e vet. Në një tas përziejmë mirë kosin me 3 vezë dhe hedhim kripën dhe piperin. Pasi i kemi dhënë valë spinaqit e vendosim në tavë dhe e përziejmë me masën e përgatitur. Pjesën e vezëve të mbetura i vendosim sipër spinaqit që kemi vendosur në tavë. Tavën e vendosim në furrë të nxehur më parë më temperaturë 200 gradë C dhe i lejmë deri sa të mpikset veza.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..