Tavë me perime

Tavë me perime Përbërësit:
-4 kungulleshka
-3 patate mesatare
-3 karota
-2-3 kokrra domate
-1 filxhan çaji bizele
-1 kokërr qepë
-2 speca të kuq
-2 speca jeshil
-2 degë selino
-vaj ulliri
-majdanoz,
-kopër,
-dafinë sipas dëshirës kripë,
-piper ujë ose lëng mishi, ose perimesh

Përgatitja: I presim të gjitha perimet në feta, afërsisht të së njëjtës trashësi. Qepën e skuqim derisa të zverdhet. I vendosim perimet në tavë, shtojmë qepën e skuqur, ujin dhe i lëmë të piqen.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..