Tarte tatin me speca te kuq

Perberesit per 4 persona:
-nje pete pasta sfoglia
-2 speca te kuq
-nje luge e vogel mjalte
-trymez e fresket
-kripe
-vaj ulliri
-piper
-1 thelb hudher
Pergatitja:
I qerojme specat dhe i presim ne shirita te trashe.Qerojme gjithashtu edhe hudhren dhe e grijme ne feta te holla. Ngrohim pak vaj ulliri ne nje tigan dhe i shtojme ne fillim fetat e hudhres dhe me pas shiritat e specit. I kriposim, i hedhim nje luge mjalte dhe i aromatizojme me trymez te fresket.


RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..